روز زمین بر همه ساکنان زمین مبارک باد

فرستاده شده در ۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

روز زمین پاک مبارک

در سال 1969 در یکی از جلسات یونسکو در سانفرانسیسکو یک نفر فعال محیط زیست به نام جان مک کانل (John Mac Connell ) پیشنهاد کرد که برای تکریم زمین و به احترام صلح جهانی، روز اول فروردین هر سال ( 21 مارس) که هنگام تغییر فصل و اولین روز بهار در نیمکره شمالی است به عنوان روز جهانی زمین نام گذاری شود و هر سال آن روز جشن گرفته شود.  سپس او نامه ای به اوتانت، دبیر کل وقت سازمان ملل، نوشت و دبیر کل هم طی اعلامیه ای رسمی این روز را به عنوان روز زمین اعلام کرد. بعدا یک سناتور آمریکایی روز 22 آوریل را بدین منظور معرفی کرد و اکنون همه جا این روز جشن گرفته می شود. اما این شخصی به نام دنیس هی بود که در سال 1990 جشن این روز را بین المللی کرد و موجب شد روز زمین در آن سال در 140 کشور جهان جشن گرفته شود. در این روز موسسات مردم نهاد و دولت ها در همه کشور های جهان مراسمی بر پا می کنند.

کاریکاتور زیر را هم یک کاریکاتوریست در سال 1970 به همین منظور کشیده است و به نظر می رسد محتوی آن هنوز هم با شرایط کنونی صدق می کند. کاریکاتور می گوید : دشمن را زیارت کردیم. خودمان بودیم.

105881

Number of comments: 0

The comments are closed.

طراوت-بهار

هدف اين موسسه همان طور که در آگهي تاسيس و اساسنامه آن آمده است عبارت است از فعاليت در زمينه آموزش و پژوهش و ترويج و مشاوره زيست محيطي و همکاري با کليه ارگان هاي دولتي و دانشگاهي داخلي و موسسات پژوهشي و زيست محيطي بين المللي در زمينه اجراي طرح هاي مختلف زيست محيطي در جهت ارتقاي دانش زيست محيطي